Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETProtesta/ Gratë e institucioneve në Fier, "Stop dhunës ndaj gruas"

Protesta/ Gratë e institucioneve në Fier, “Stop dhunës ndaj gruas”

Fier : Gratë e institucioneve më Fier janë organizuar dhe kanë zhvilluar një marrshim, proteste në heshtje kundër dhunës ndaj grave në paraditen e kësaj të marte.

Me tollombace  e pankarta në duar ato kanë marshuar në heshtje në këmbë përgjat pedonales së vogël të qytetit Fier.

Enkelejda Allkanjari, përfaqsuese e Policisë së Shtetit do të pohonte se , motoja është investo për të parandaluar dhunën në familje. Rastit të vrasjes së gruas në Kosovë i bashkangjitemi dhe shprehim indinjatën tonë kundër krimit makabër.

Enkelejda Allkanjari

Në këtë protestë kanë marr pjesë gra të institucioneve të  bashkisë, policisë, arsimit, gjykatës, prokurorisë etj sikundër ka pasur prezence nga policia e shtetit dhe policia bashkiake.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME