Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAProtesta në Francë/ Fermerët përplasen me policinë

Protesta në Francë/ Fermerët përplasen me policinë

Fermerët francezë kanë protestuar në panairin e fermave në Paris për rregulloret kufizuese mjedisore të BE-së dhe rritjen e kostove dhe taksave.

Ata janë përplasud me policinë, teksa kanë shpërndarë video duke brohoritur ndaj presidentit Macron dhe depërtuan trupat e policisë, duke shkaktuar një përleshje të dhunshme.

Sipas Reuters, një person u arrestua, ndërsa policia nuk ka komentuar. Incidenti ndodhi para një vizite të planifikuar të presidentit Macron.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME