Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIProtesta/ Rritja e inflacionit, puntorët e Bankersit kërkojnë rritje rroge

Protesta/ Rritja e inflacionit, puntorët e Bankersit kërkojnë rritje rroge

Fier – Punonjësit e kompanisë Bankers Petrelium kane protestuar para zyra e të administratës së kompanisë këtë mëngjes të sotëm në Marinëz.
Protesta ka qënë e organizuar pasi kanë marr pjesë punonjës që linin turnin e natës dhe ata që mernin punën këtë mëngjes në zonën naftënxjerrëse.

Protesta ësbtë zhvilluar në ambientin privat ku ushtron aktivitetin kjo kompani naftënxjerrëse. Sipas punonjësve mësohet se ata kerkojnë rritje pagash për shkak të inflacionit dhe rritjes se çmimeve.

Mësohet se një përfaqësi e punonjësve ka kryer takim me përfaqësues të administratës ku kanë paraqitur kërkesat e tyre të cilat do shqyrtohen prej bordit drejtues të kompanisë e do tu komunikohet në ditët në vijim

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME