Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPSG-ja e gjen zëvendësuesin e Messit

PSG-ja e gjen zëvendësuesin e Messit

Bernardo Silva raportohet se është shfaqur si objektivi kryesor i Paris Saint-Germainit për sezonin e ardhshëm.

Madje, “Le Parisien” ka raportuar se bisedimet mes PSG-së dhe portugezit kanë filluar tashmë, transmeton Gazeta Express.

Silva thuhet se vlerësohet si zëvendësuesi ideal i Lionel Messit, i cili pritet të largohet pas përfundimit të sezonit.

Aftësia e tij për të luajtur në pozicione të ndryshme dhe gatishmëria e tij për të kontribuar në mbrojtje e kanë bërë atë një kandidat ideal për të përforcuar PSG-në sezonin e ardhshëm.

Për 28-vjeçarin e interesuar është edhe Barcelona, por krahasuar me Barçën, PSG duket se ka avantazhin për të siguruar shërbimet e tij.

Klubi parisien posedon burime më të mëdha financiare, duke e bërë më të arritshme një tarifë transferimi prej 80 milionë eurosh.

Silva ka edhe dy vite të mbetura në kontratën e tij me Manchester Cityn, duke i bërë negociatat një faktor kyç në lëvizjen e tij të mundshme.

Agjenti i ish-futbollistit të Monacos, Jorge Mendes, gjithashtu mban një marrëdhënie të fortë me PSG-në, veçanërisht përmes Luis Campos, këshilltarit sportiv të klubit.

Këto lidhje mund të jenë të rëndësishme në një transferim të Silvas në “Parc des Princes”. /Gazeta Express/

Bernardo Silva / Manchester City
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME