Wednesday, June 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPuntorët e inceneratorit në grevë, bashkitë i rikthehen fushave të mbetjeve urbane...

Puntorët e inceneratorit në grevë, bashkitë i rikthehen fushave të mbetjeve urbane për të depozituar plehrat (foto e vidio)

Patos – Greva e puntorëve të inceneraririt të Fierit për shkak se prej 5 muajsh nuk kane marrë pagat ka bërë që ndërmarjet e pastrimit në 5 bashkitë e qarkut Fier ti rikthehen ish fushave të mbetjeve urbane duke i depozituar aty. Shkak është bërë mbyllja e portës kryesore të inceneratorit duke mos lejuar automjetet që të hyjnë e të shkarkojmë mbetjet urbane në 4 gropat që ndodhen aty.

Mëngjesin e kësaj të hëne një skrep ka qënë duke punuar në ish fushën e mbetjeve urbane  në Zharrës të bashkisë Patos. Këtë fakt përveç pamjeve të serviruara nga banorë të zonës e pohojnë edhe qytetarë që shkojnë e mbledhin kanaçe në kërë fushë mbetjesh urbane

Nga ana tjetër drejtori i agjensisë së shërbimeve në bashkinë Patos Artiol Hoxha nëpërmjet telefonit ka pohuar se kjo siituatë është provizore pasi puntorët e inceneratorit janë në greve. Kjo fushë mbetjesh shumë shpejt do të mbulohet me dhe.

Burime nga bashkia Patos pohuan se situata në incenerator ka ardhur për shkak dhe të mos pagesës të faturave që lëkjo bashki duhet t’i kishte bërë kompanisë në bazë të kontratave të nënëshkruara

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME