Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLERa shi... peshku në një qytet australian

Ra shi… peshku në një qytet australian

Rrugët e qytetit Lajamanu të Australisë dukeshin si një skenë nga një film fantazi pak ditë më parë kur papritur filloi të binte shi… peshku. Ky është një fenomen i jashtëzakonshëm i motit që, megjithëse i rrallë, nuk është plotësisht i paprecedentë.

Këshilltari vendor informoi qytetarët se një stuhi e madhe po shkonte drejt komunitetit të tyre. Vendasit menduan se ishte thjesht një shi tipik, por kur filloi të bjerë shi, vendasit panë edhe… peshq që bien.

Megjithatë, incidente të ngjashme kanë ndodhur në të kaluarën, si në vitin 2010, por edhe më herët në 2004 dhe 1974.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME