Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRama - administratës: Të përdoret sa më shumë aplikacioni 'Aktiv1sti'

Rama – administratës: Të përdoret sa më shumë aplikacioni ‘Aktiv1sti’

Aplikacioni ‘Aktiv1sti’ është një mjet terrori psikologjik ndaj punonjësve të admnistratës shtetërore. 

Edhe pse është denoncuar nga mediat dhe opozita, partia në pushtet nuk ka gjasa të tërhiqet nga kërcënimet e ulëta ndaj punonjësve. 

Nëpunësit publikë, nëse nuk iu bëjnë like dhe share aktiviteteve të Edi Ramës dhe ministrave, kërcënohen me largim nga puna, ndërsa të tjerët që përmbushin objektivat e aplikacionit shpërblehen. 

Sot në mbledhjen e grupit parlamentar, Edi Rama ka lënë porosi të prerë që aplikacioni të përdoret sa më shumë përgjatë fushatës së zgjedhjeve të 14 majit. 

Një gjë të tillë e thotë vetë kryeministri me bindje të plotë dhe asnjë institucion ligjzbatues nuk vepron, asnjë OJF, OJQ e ambasadë nuk reagon për presionet e turpshme ndaj administratës. 

“Aplikacioni “Aktiv1sti” të vazhdojë të përdoret nga të gjithë. Secili deputet të marrë përsipër një zonë të caktuar dhe të mbajë përgjegjësi për të. Të bëhet maksimumi për marrjen e votave, edhe nëse bëhet fjalë për një zonë tradicionalisht të djathtë”, ka thënë Rama në mbledhjen me deputetët.  

Punonjësit po detyrohen me dhunë psikologjike që të shkojnë pas kryeministrit, ministrave dhe drejtorëve, për

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME