Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRama: Kjo është leja e re e qarkullimit të mjeteve për qytetarët...

Rama: Kjo është leja e re e qarkullimit të mjeteve për qytetarët shqiptarë 

Kryeministri Rama ka publikuar fotot se si do të duket leja e re e qarkullimit të automjeteve.

Nga dita e hënë, qytetarët që do marrin një leje drejtimi mjeti do të kenë një dokument të ri, sipas standardeve të BE.

Postimi i kryeministrit Edi Rama

Stop orvatjeve dhe me një pagesë ku kostot ulen me 40%, tashmë leja e re e qarkullimit unifikon përfundimisht dokumentet e mjetit në një të vetm

*Leja e re NUK do të jetë e detyrueshme për qytetarët që kanë lejen aktuale të mjetit

#TëBashkuarJoTëNdarë🫶
#ShqipëriaEArdhmjaJonë
#SkaKohëPërPushim

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME