Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËRama lëshon gojën, përfaqësuesit e opozitës i krahason me qentë

Rama lëshon gojën, përfaqësuesit e opozitës i krahason me qentë

Kryeministri Edi Rama i cili ishte mëngjesin e kësaj të shtune në Kavajë për hapjen e fushatës zgjedhore, nuk i kurseu batutat duke u shpjeguar qytetarëve se pse sipas atij duhet të votojnë kandidatin e Partisë Socialiste.

Ai zgjodhi të bënte një krahasim se të zgjidhje opozitën për të zgjidhur problemet e Kavajës ishte si të merrje ngarkesën e druve me qen.

“Të shkosh të ngarkosh dru, të kesh alamet gomerësh si puna jonë e të marrësh qen të ngarkojnë dru, nuk bën vaki.

Qeni nuk ngarkon dot dru. Se në vend të ngarkosh dru ha edhe ndonjë kafshim pastaj. Kjo është historia e thjeshtë, kush i ngarkon drutë dhe kush i çon në vend.

Për këtë është vota. për këtë i thonë popullit sovran, se sovrani, mbreti merr shërbëtor në punë”,-tha kryeministri Rama.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME