Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRama - pedagogëve: Grevë urie për rritje rrogash bëjnë vetëm njerëz pa...

Rama – pedagogëve: Grevë urie për rritje rrogash bëjnë vetëm njerëz pa fe e pa atdhe

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas paralajmërimit të kreut të Sindikatës së Punonjësve në Universitete Sandër Kovaçi në lidhje me përshkallëzimin e protestës së pedagogëve. Kreun e sindikatës Sandër Kovaçin e cilëson si “Shiksin e non-gratave”. Për kryeministrin, grevë urie për rritje pagash bëjnë vetëm njerëz që skanë fe dhe atdhe .

“Shiksi i NonGratës paska marrë urdhër për t’i dhënë ultimatum qeverisë me grevë urie të pedagogëve! Grevë urie për rritje rrogash bëjnë vetëm njerëz pa fe e pa atdhe, rublaxhinj pa din e pa iman, foltorexhinj e baltaxhinj që vetëm Shqipërisë e shqiptarëve nuk i shërbejnë”, shkruan Rama.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME