Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREReagon Taulant Balla për 29 personat e arrestuar në disa qytete

Reagon Taulant Balla për 29 personat e arrestuar në disa qytete

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka shprehur vlerësim për punën e bërë nga policia, teksa në 72 orët e fundit, janë vënë në pranga 29 persona.

Operacioni “Sundimi i ligjit” po largon çdo ditë nga komunitetet personat me rrezikshmëri të lartë, persona në kërkim apo ata të cilët posedojnë armë pa leje. Goditja e kultivuesve dhe shpërndarësve të lëndëve narkotike vijon çdo ditë, me qëllimin e mbrojtjes së shëndetit të të rinjve dhe çdo qytetari tjetër nga rreziku që sjell përdormi i tyre. Paketa e Sigurisë shkolla është e lidhur ngushtësisht me operacionin e Policisë së Shtetit “Tempulli”, duke synuar pastrimin e perimetrit të sigurisë së shkollave nga shpërndarësit e drogës”, shkruan Balla.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME