Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORERoma fiton ndaj Napolit, skuadra e Mazarrit e mbyll me 9 lojtarë

Roma fiton ndaj Napolit, skuadra e Mazarrit e mbyll me 9 lojtarë

Pas eliminimit të papritur nga Kupa e Italisë, Napoli pëson një tjetër humbje 2-0 ndaj Romës në “Olimpico”. Ishte një ndeshje e vështirë për skaudrën e Mazarrit ë e mbylli ndeshjen me 9 lojtarë pas ndëshkimit me dy karton të kuq nga Politano dhe Osimhen.

Pellegrini do të realizonte golin e avantazhit pak minuta nga fundi i kohës së rregullt. Në shtesë, Lukaku vulosi triumfin në sekondat e fundit.  Më këtë fitore Roma parakalon pikërisht Napolin në renditje, në vendin e 6-të.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME