Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËRoza Anagnosti mbledh gjithë yjet e kinemasë, pse mungoi Margarita Xhepa dhe...

Roza Anagnosti mbledh gjithë yjet e kinemasë, pse mungoi Margarita Xhepa dhe Tinka Kurti?

Aktorja e madhe Roza Anagnosti ka festuar dje 80-vjetorin e lindjes.

Me këtë rast është organizuar një festë e madhe për të, ku kanë marre pjesë disa prej yjeve më të mëdhenj të kinemasë shqiptare, që janë akoma gjallë.

Në festë ka qenë prezentë dhe vetë ministrja e Kulturës, Elva Margarita.

Ajo që binte në sy, ishte mungesa e dy emrave të mëdhenj, Margarita Xhepa dhe Tinka Kurti.

Ato thuhet se nuk kanë qenë në gjëndje të mirë shëndetësore, ndaj dhe kanë munguar.

Por asgjë për t’u shqetësuar.

Më poshtë ndërkohë, keni disa prej fotove të festës./vjosa.net

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME