Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRusët sulmojnë uzinën e armëve në Gramsh, plagosen dy ushtarë

Rusët sulmojnë uzinën e armëve në Gramsh, plagosen dy ushtarë

Një ngjarje tepër e rëndë mësohet se ka ndodhur në uzinën e armëve në Gramsh, e cila njihet zyrtarisht me emrin Uzina Mekanike Gramsh. Kjo është një ndërmarrje shtetërore e cila prodhon armë. Disa shtetas të dyshuar rusë, kanë sulmuar rojet e uzinës ushtarake duke lënë të plagosur dy roje. Në momentin që ushtarët janë afruar ka pasur një përleshje fizike mes palëve. Dy ushtarë janë helmuar dhe janë transportuar me urgjencë për në spitalin e Traumës në Tiranë, ku po marrin trajtim mjekësor.

Shtetasit rusë janë arrestuar nga Drejtoria e Policisë së Elbasanit, ndërkohë që për hetimin e kësaj ngjarjeje po merret antiterrori

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME