Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËSamiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, firmoset marrëveshja Roaming

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, firmoset marrëveshja Roaming

Marrëveshja e parë që është nënshkruar në samitin e Be-Ballkani Perëndimor sot në Tiranë është marrëveshja Roaming. Ajo i hap rrugë nisjes së procesit për heqjen e tarifës roaming mes vendeve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor.

Parashikohet që marrëveshja të nis zbatimin më 1 tetor të vitit 2023. Kjo është marrëveshja e parë e nënshkruar, nga 7 që pritet të miratohen ditën e sotme në këtë samit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME