Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTASekuestrohen dy makina, motor dhe motorskaf me targa serbe, dyshohen në pronësi...

Sekuestrohen dy makina, motor dhe motorskaf me targa serbe, dyshohen në pronësi të Radojçiç

Pas operacionit i cili u zhvillua sot në orët e hershme të mëngjesit në veri, Policia e Kosovës ka sekuestruar dy vetura luksoze “Mercedes” me targa të Beogradit, një motor pa targa si dhe një motorskaf, të dyshuara në pronësi të Milan Radoiçiç.

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës së bashku me EULEX-in dhe KFOR-in kanë kryer kontrolle në rrugën ku ndodhet restoranti Grey, që raportohet se është i gruas së Milan Radoiçiçit.

Ndërkaq, operacioni policor u zhvillua në pesë lokacione, në tri komunat në veri të vendit, në lidhje me sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Policia e Kosovës përmes një njoftimi zyrtarë ka bërë të ditur se këto urdhër kontrolle po zbatohen në koordinim me EULEX-in dhe KFOR-in.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME