Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMISërisht ndryshim i çmimeve tek karburantet

Sërisht ndryshim i çmimeve tek karburantet

Pa kaluar as 24 orë, Bordi i Tranparencës ka ndryshuar sërish çmimet e karburanteve në vend. Nga ora 18:00 e ditës së sotme, nafta do të tregtohet me 209 lekë/litër. Ndërkohë, benzina do të shitet me 187 lekë nga 195 lekë/litër që ishte lënë në vendimin e fundit.

Gazi do të tregtohet me 71 lekë/litër me pakicë dhe 59 lekë/litër për automjetet. Çmimi i gazoilit për peshkim është vendosur 116 lekë/litër.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME