Friday, September 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËShakira publikon videoklipin e këngës “Monotonia”

Shakira publikon videoklipin e këngës “Monotonia”

Shakira ka publikuar së fundmi videoklipin e këngës “Monotonía” së bashku me Ozuna. Në këngën e re këngëtarja duket se aludon për fundin e martesës me Piqué.

Në klip, ajo po kujdeset për biznesin e saj, duke blerë ushqime, kur  ndeshet me një dashuri të dikurshme të luajtur nga Ozuna. Gjatë përplasjes së tyre, ai e qëllon në gjoks. Por pavarësisht ngjarjes tragjike, ajo gjen një mënyrë për të kujdesur për zemrën e saj të humbur, edhe pse njerëzit e shkelin atë në rrugë, duke shfaqur qëndrueshmëri edhe në mes të një thyerjeje të madhe zemre. Artistja e “Hips Don’t Lie” ngacmoi publikimin e këngës për disa ditë, duke postuar veten duke kënduar :“Nuk ishte faji yt as i imi/Ishte faji i monotonisë.

“Kam qëndruar e heshtur. Është e vështirë të flasësh për këtë, veçanërisht sepse ende po e kaloj. Ndarja jonë nuk është si një ndarje e rregullt”, tha ajo për revistën Elle. “Dhe kështu ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi. Tepër e vështirë. Por, ndjehem sikur në këtë moment të jetës sime, që është ndoshta një nga më të errëtat muzika ka sjellë dritë”, shtoi Shakira. Artistja zbuloi gjithashtu se ka një album të gatshëm me muzikë në anglisht dhe spanjisht.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: