Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEShfaqet me pantallona të shkurtra - Kryeministrja 'çmend' finlandezët

Shfaqet me pantallona të shkurtra – Kryeministrja ‘çmend’ finlandezët

Ajo është vetëm 36 vjeçe dhe ka në duar timonin e një prej qeverive më të rëndësishme në Europë, siç është ajo e shtetit të Finlandës, por Sanna Marin bëhet shpesh temë diskutimi e rrjeteve sociale për veshjet e saj ekstravagante.

Vetëm pak javë pasi u komentua gjatë një foto e saj në palestër ku në pah dilnin format fizike (që duhet thënë se ishin mbresëlënëse) kryeministrja finlandeze është vendosur sërish në qendër të vëmendjes.

Edhe këtë herë për pantallonat e saj të shkurtra, që kishte veshur teksa mori pjesë si fanse e muzikës në festivalin “Ruisrock”, që u zhvillua në qytetin e Turku.

E martuar dhe nënë e një vajze, ajo është udhëheqësja më e re e një qeverie në botë dhe duket se me shfaqjen në “Ruisrock” i ka bërë edhe më tepër për vete qytetarët e Finlandës.

 “Ne kemi kryeministren më të lezetshme!”

Ky ishte mesazhi që shpërtheu në rrjetet sociale pas postimit në Instagram të Festivalit Ruisrok, ku kryeministrja Sanna Marin shfaqet e buzëqeshur me një xhaketë lëkure, pantallona të shkurtra dhe çizme me prerje luftarake jashtë ambienteve zyrtare.

Postimi mori më shumë se 700 komente entuziaste.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME