Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShkatërrohet banda me 8 shqiptarë në Francë,  kapet kokainë, heroinë e mijëra...

Shkatërrohet banda me 8 shqiptarë në Francë,  kapet kokainë, heroinë e mijëra euro

Një grup kriminal me 8 shqiptarë është ‘goditur’ nga autoritetet e Francës si të përfshirë në trafikun e drogës.

Shqiptarët, të cilët janë arrestuar në Annecy të Francës e kishin shtrirë aktivitetin e tyre në zonë duke shitur kryesisht drogëra të rënda, si kokainë dhe heroinë.

Në operacionin për ndalimin e tyre janë përfshirë 60 efektivë policie. Gjithashtu mësohet se 8 shqiptarëve u janë gjetur 17 mijë euro kesh, një kilogram heroinë, 150 gramë kokainë dhe 4 automjete.

Ata kanë dalë para gjykatës dhe akuzohen për “trafik droge dhe pjesëmarrje në grup kriminal”, ndërsa theksohet rrezikojnë deri në 10 vite burg.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME