Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShpejtësia/ Godet për vdekje 17 vjeçarin, arrestohet shoferi

Shpejtësia/ Godet për vdekje 17 vjeçarin, arrestohet shoferi

Nuk ndalojnë të çmendurit që ecin me shpejtësi me makina. Sonte një makinë në FushëKrujë mori zvarrë mbi 50 metra një djalë të ri që ishte në punën e tij. Ai vdiq në vend.

Raportohet se ai ka mbetur i pajetë pasi është përplasur nga një automjet tip Hyundai që drejtohej nga shtetasi A.Kullaj.

Makina e drejtuar nga Kullaj ishte duke ecur me shpejtësi të tmerrshme aqsa e ka marrë viktimën disa dhjetra metra zvarrë në rrugë.

17 vjeçari vdiq në vend.

Shoferi është arrestuar dhe dënimi i tij mund të kap mbi 15 vjet burgim.

Policia e Shtetit ka bërë thirrje që të respektojnë rregullat e qarkullimit dhe të mos ecin me shpejtësi, jashtë normave të lejuara. Dhe të kenë kujdes në rrugë me njerëz.

Por idiotët dhe të çmendurit hypin në timon, duke marrë jetë njerëzish dhe me pas përfundojnë në burg.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME