Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËShqipëria arrin në finale të Eurovision

Shqipëria arrin në finale të Eurovision

Këngëtarja kosovare, Albina Kelmendi dhe familja e saj kanë arritur në finale të Eurovision

Gjysmëfinalja e dytë e këtij eventi u mbajt sonte, duke filluar nga ora 21:00, kurse Shqipëria ishte e 14 në paraqitje.

Pas votimeve, ku kësaj radhe mund të bëheshin edhe nga Kosova, Albina arriti finalen e madhe që do të mbahet të shtunën, më 13 maj në Liverpool.

Po Shqipërisë në finale kanë arritur edhe: Qipro, Estonia, Belgjika, Austria, Lituania, Polonia, Australia, Armenia dhe Sllovenia.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME