Wednesday, May 8, 2024
HomeSPORTShqipëria barazon, perlë e Bajramit (vidio)

Shqipëria barazon, perlë e Bajramit (vidio)

Shqipëria luan në orën 20.45 ndeshjen e katërt në grupin E për kualifikueset e Euro 2024, përballë Republikës Çeke.

LIVE/ Republika Çeke-Shqipëri 1-1

66’ GOOOL Nedim Bajrami shënon një gol të jashtëzakonshëm në Pragë. Mesfushori jonë shënon nga një distancë e largët, duke e dërguar topin në trekëndësh.

57′ Çekia kalon në avantazh. Këtë herë kuqezinjtë janë të pafat, pasi Cerny harrohet brenda zonës pas një pasimi nga Soucek.

47’ Çekia gjen golin e avantazhit me Soucek, por për fatin tonë të mirë është në pozicion jashtë loje

46′ Starton pjesa e dytë

30’ Nedim Bajrami pengohet brenda zonës së rreptësisë pas një ndërhyrje të ashpër, por gjyqtari anglez, Taylor vijon lojën.

28’ Tjetër mundësi shumë e mirë për kuqezintë, këtë herë Cikalleshi nuk arrin të shënojë përballë portierit, që e ndal me këmbë.

27’ Jasir Asani ka një shans të artë përballë portierit, por ky i fundit e ndal. Pas rastit gjithsesi akordoi pozicion jashtë loje.

11’ Cerny jep sinjalin e parë për vendasit, por Berisha është i vëmendshëm dhe e ndal goditjen e tij me qetësi

2’ Asllani jep një krosim fantastik në zonë për Seferin, por sulmuesi shqiptar nuk arrin ta prekë topin