Saturday, September 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedSi është numri i vendeve në Senat dhe Kongres deri tani në...

Si është numri i vendeve në Senat dhe Kongres deri tani në SHBA?

Deri në ora 19.15, me orën europiane, raportet e votave në SHBA janë kështu mes Demokratëve dhe Republikanëve.

Senati: 48 me 48 vende. Senati ka 100 vende.

Në Kongres janë 203 deputetë për Republikanët dhe 187 deputetë për Demokratët. Cila parti merr 218 vend ka fituar shumicën.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: