Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSokol Mjacaj qëllon me armë gardianët, peng kuzhinierët e burgut

Sokol Mjacaj qëllon me armë gardianët, peng kuzhinierët e burgut

Sokol Mjacaj, një i burgosur i burgut të Peqinit ka qëlluar me armë drejt gardianëve dhe ka marrë peng një nga kuzhinierët e burgut. Kështu raportohet pas vendimit për ta izoluar këtë të burgosur në regjimin “41 bis”.

Ka qenë pikërisht ky njoftim që ka shkaktuar reagimin e ashpër të Mjacajt, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin në vitin 2015.

Ndërkohë situata mbetet e nderë në burg pasi edhe të dënuar të tjerë janë bashkuar në kundërshtimin e gardianëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME