Monday, March 27, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSondazhi/ A duhet të kemi një kombëtare Shqipëri – Kosovë

Sondazhi/ A duhet të kemi një kombëtare Shqipëri – Kosovë

47.7% e shqiptarëve mbështesin idenë e për një kombëtare të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë. Të pyetur na Barometri në Euronews Albania 37.1% e shqiptarëve janë shprehur se duhen dy kombëtare të ndara.

Të pyetur se kush mendojnë se e mbështet më shumë këtë ide 26.2% e tyre janë shprehur shqiptarët e Kosovës dhe 23.8% shqiptarët e Shqipërisë. Ndërsa 32.4% e tyre nuk e bëjnë një dallim të tillë.

Nëse do të bëhej një bashkim i kombëtares mes dy vendeve 48.5% e shqiptarëve mendojnë se stadium duhet te ishte në Tiranë

Vetëm 3.3% e tyre mendojnë se stadiumi duhet të ishte në Prishtinë. Nga ana tjetër 34.2% e shqiptarëve mendojnë se duhet të ishin dy stadiume. /Euronews Albania

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: