Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSonte finalja e Champions League Liverpul-Real Madrid, tifozët “pushtojnë” Parisin

Sonte finalja e Champions League Liverpul-Real Madrid, tifozët “pushtojnë” Parisin

Sonte në stadiumin e Parisit (Francë) do të zhvillohet finalja për titullin Kampion në Champions League mes Real Madrid dhe Liverpul.

E gjithë Bota është me sytë nga Parisi se kush do ta ngrejë Kupën, Salah apo Benzema.

Pas Tiranës, e gjithë vëmendja e futbollit evropian zhvendoset në “Parc des Princes” në Paris, aty ku do të luhet finalja e Champions League mes Realit të Madridit dhe Liverpoolit

Me mijëra tifozë nga Spanja dhe Anglia kanë mbërritur tashmë në kryeqytetin francez, ndërsa shumë të tjerë janë duke udhëtuar me autobusë nga Madridi e Liverpooli në drejtim të Parisit.

Me birra dhe koret e tyre karakteristike, tifozëritë kanë nisur festën që në mesditë në Paris.

Dad's text after son skips school for Champions League final
Real Madrid vs Liverpool, Champions League final: preview and line-ups,  live - News Rebeat
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME