Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKË Sot zgjedhjet për kreun e ri të FRPD-së, në garë 6 kandidatë

 Sot zgjedhjet për kreun e ri të FRPD-së, në garë 6 kandidatë

Alesia Balliu, Arnold Kariqi, Artion Barjamaj, Barbara Doda, Besart Xhaferi dhe Mariglend Doçi janë në garë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Votimet do të mbahen nesër, 1 tetor 2022. ”Qendrat e votimit janë të ndara sipas degëve të Partisë Demokratike. Orari i votimit do të jete nga ora 08:00 deri në 18:00. Procesi i zgjedhjeve në FRPD ka një rëndësi të madhe për forcën politike ku të gjithë ne aderojmë”,-thuhet në njoftimin për shtyp.

Njoftimi i plotë

Të dashur anëtarë të FRPD, ditën e nesërme, 1 tetor 2022, mbahen zgjedhjet për Lidershipin e ri të FRPD në të gjithë Shqipërinë.

Qendrat e votimit janë të ndara sipas degëve të Partisë Demokratike. Orari i votimit do të jete nga ora 08:00 deri në 18:00. Procesi i zgjedhjeve në FRPD ka një rëndësi të madhe për forcën politike ku të gjithë ne aderojmë.

Vota na bashkon të gjithëve dhe e nesërmja do të jetë një ditë bashkimi.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në FRPD falenderon të gjithë kandidatët dhe iu uron suksese në garën e nesërme!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME