Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTSpanja e nis me fitore kualifikimet për Euro 2024

Spanja e nis me fitore kualifikimet për Euro 2024

Spanja i ka nisur mjaft mirë kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm.

Spanjollët triumfuan në shtëpi 3:0 ndaj Norvegjisë, të cilës i mungoi super sulmuesi Erling Haaland, shkruan Gazeta Express.

Dani Olmo kaloi vendasit në epërsi në minutën e 13-të të ndeshjes.

Më pas, Joselu realizoi dy gola për dy minuta (84’, 85’), për epilogun e këtij takimi.

Me këtë fitore, Spanja tani ka tri pikë dhe prin në grupin A, aq sa ka edhe Skocia.

Në anën tjetër, Norvegjia është e parafundit me zero pikë. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: