Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETQëndroni larg këtyre 10 ushqimeve

Qëndroni larg këtyre 10 ushqimeve

Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë.

Vullnetarët që morën pjesë në hulumtim i vlerësuan ushqimet dhe pijet sipas varësisë që i gjetën, domethënë nuk mund të ndaleshin në një copë, por vazhduan derisa u ndjenë se do të shpërthenin nga ushqimi i tepërt.

Shikoni listën e dhjetë ushqimeve që krijojnë varësi:

  1. Djathë
  2. Tortë
  3. Soda
  4. Burgers
  5. Patate të skuqura
  6. Akullore
  7. Biskota
  8. Patate të ziera
  9. Çokollatë
  10. Pica.
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME