Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOSpeciale/ Braktiset fshati Fermë Çlirim, të rinjtë largohen në emigracion

Speciale/ Braktiset fshati Fermë Çlirim, të rinjtë largohen në emigracion

Fier – Ferma Çlirim, dikur qëndër e rëndësishme e formimit professional bujqësor, sot e abandonuar nga qeveria për investimet dhe  çdo ditë që kalon po shpopullohet më shumë

Kjo që shikoni dikur ka qënë qëndra e qytezës Fermë Çlirim e cila kishte jetë e gjallëri jo vetëm nga nxënësit e shkollës së mesme rajonale bujqësore “Rakip Kryeziu” por edhe nga banorët e intelektualët që punonin e jetonin në të.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME