Monday, October 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedStuhia godet ishullin e Kretës (fotot)

Stuhia godet ishullin e Kretës (fotot)

Ishulli i Kretës në Greqi është përfshirë nga moti i keq me stuhi dhe shira të rrëmbyeshëm. Mediat greke kanë publikuar imazhet që shihen në qytetm pamje të cilat ngjajnë me një shkatërrim biblik.

Si pasojë e motit të keq, një 45-vjeçar, Kostas Vergakis, u gjet i vdekur nga brigada e zjarrfikësve kur makina e tij u përfshi nga një përrua i vrullshëm në Agia Pelagia, ndërsa pasagjerja e tij 45-vjeçare është ende i zhdukur.

Përtej pamjeve të dhjetëra makinave që notojnë në baltë, nga lumi i thatë që vërshoi dhe i përfshiu në fushën e hapur të basketbollit në zonën e Agia Pelagjisë, situata tragjike e përjetuar nga banorët e zonës përshkruhet në mënyrë elokuente në fjalët e Guvernatorit Rajonal të Kretës, Stavros Arnautakis, i cili foli për motin më të keq që ka goditur ishullin në 100 vitet e fundit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: