Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSubashi: E pa tolerushme zjarrëvënia, ligji duhet të veprojë fort

Subashi: E pa tolerushme zjarrëvënia, ligji duhet të veprojë fort

Fier – Kryebashkiaku i Fierit Armando Subashi ka vëzhguar nga afër situatën në pyllin dhjetra vjeçarë me pisha në Pishporo i cili digjet prej më shumë se pesë ditësh.

“Është e pa tolerushme që sipërfaqe të tilla që janë mushkria dhe oksigeni jo vetëm i Fierit por gjithë Myzeqesë të digjen e shkatërrohen në pak orë. Ligji duhet të veprojë shpejt, fort pa toleramcë. Zjarrvënësi apo zjarrvënësit të ndëshkohen”.

Subashi ka përgazuar zjarrfiksit, forcat ushtarake që prej ditësh luftojnë të fikin zjarret në këtë pyll me pisha dhjetra vjeçarë.

Postimi në faqen e tij zgrtare në rrjetin social facebook

🔴E patolerueshme dhe e dhimbshme zjarrvënia në masivin pyjor të Pishporos, një nga parqet natyrore më të vyera që kemi!

Pashë sot nga afër situatën në këtë zonë, ku dendësia e pishave vështirëson lëvizjen e mjeteve zjarrfikse në terren! E gjithë beteja me flakët po përballohet nga forca të shumta zjarrefikëse, efektivë të Forcave të Armatosura, forca mbështetëse nga Bashkia Fier dhe ADZM – ja.

Mirënjohje pa fund gjithë burimeve njerëzore në këtë betejë jo të zakontë me zjarret!

🔴 STOP ZJARRVËNIES 🔴

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME