Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËSuedia fiton “Eurovision 2023”, renditja e Shqipërisë

Suedia fiton “Eurovision 2023”, renditja e Shqipërisë

Ka përfunduar këtë mesnatë Eurovision 2023. Fitues është shpallur Suedia.

Ndërkohë Shqipëria u rendit në vendin e 22-të, nga 26 pjesmarrësit në finale. Me 17 pikë nga juria dhe me 59 pikë nga publiku.

Albina Kelmendi dhe familja e saj përfaqësuan Shqipërinë këtë vit në Eurovision më këngën “Duje”. Kënga përcillte mesazhin e familjes së bashkuar, e dhënë edhe nga Nënë Tereza, e cila thotë se dashuria për botën vjen nga dashuria për familjen.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: