Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËTani e tutje, që të vizitosh xhaminë e Et'hem Beut do presësh...

Tani e tutje, që të vizitosh xhaminë e Et’hem Beut do presësh biletë

Një vizitë në xhaminë e Et’hem Beut në Tiranë, tani e në vijim nuk do të jetë më free, por që duhet të paguash 1 euro.

Komuniteti Mysliman Shqiptar ka vendosur që çmimi i biletës kushton 1€ për vizitorët e huaj dhe 1 Mijë Lekë të vjetra për qytetarët shqiptarë.

Çmimi është i vlefshëm për vizitorët dhe jo për besimtarët që vijnë për t’u falur. KMSH e justifikon çmimin për restaurim dhe mirmbajtje.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME