Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJITaulant Balla: Të bllokohet përdorimi i TIK TOK-ut në Shqipëri!

Taulant Balla: Të bllokohet përdorimi i TIK TOK-ut në Shqipëri!

Pas SHBA dhe Britanisë së Madhe edhe në Shqipëri është kërkuar publikisht nga shefi i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla që të mos lejohet përdorimi i TIK TOK-ut në Shqipëri.

Akoma nuk është vendosur me vendim qeverie apo me ligj, por si fillim është kërkuar nga politika e mazhorancës që zyrtarët e çdo rangu nuk duhet ta përdorin më.

Deri tani në SHBA është urdhëruar në mënyrë të prerë që nuk lejohet sepse Kina e përdor atë si mjet përgjimi.

Po kështu edhe në BE po kërkohet mos përdorimi i TIK TOK

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME