Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTë burgosurit e Peqinit në grevë urie, shkak kushtet e izolimit

Të burgosurit e Peqinit në grevë urie, shkak kushtet e izolimit

Të burgosurit e Peqinit mësohet se janë futur në grevë urie. Shkak i këtij vendim të marrë nga të burgosur mësohet se janë kushtet në të cilat mbahen të izoluar, 7 të dënuar të regjimit 41 BISS.

Të dënuarit e regjimit 41 BISS janë futur në greve urie duke kundërshtuar kufizimet që u janë vendosur. Mëoshet se mes personave të dënuar që ka marrë pjesë në grevë është edhe Anterio Kaloshi. Avokati ka konfirmuar se klienti i tyre gjithashtu është bërë pjesë e grevës së urisë dhe kundërshton kushtet që janë duke refuzuar konsumimin e ushqimeve, por edhe të ujit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME