Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJITesla tërheq nga tregu më shumë se 300,000 automjete

Tesla tërheq nga tregu më shumë se 300,000 automjete

Tesla po tërheq më shumë se 300,000 automjete në SHBA për shkak të problemeve me dritat e tyre të pasme.

Prodhuesi i automjeteve elektrike me bazë në Teksas tha se tërheqja prek disa automjete Model 3 të vitit 2023 dhe Model Y 2020-2023.

Tesla tha se nuk ka pasur raporte për ndonjë aksident apo lëndim në lidhje me tërheqjen e rreth 321,000 automjeteve.

Kuptohet që firma do të ofrojë një përditësim me valë për të korrigjuar problemin, gjë që bën që dritat e pasme të mos ndizen me ndërprerje.

Lëvizja doli në dritë si rezultat i një dosjeje në Administratën Kombëtare të Sigurisë së Trafikut në Autostrada (NHTSA) e bërë publike sot.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME