Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMITurizmi/ Alarm në Greqi, 15 euro në Siçili një varietet gjigant bashkë...

Turizmi/ Alarm në Greqi, 15 euro në Siçili një varietet gjigant bashkë me kokteje!

E pabesueshme dhe megjithatë e vërtetë. Ndërsa në Greqi është bërë e ndaluar dalja për të ngrënë sepse gjithçka është bërë më e shtrenjtë dhe ushqimi sidomos në ishuj është rast për kuletat e plota të turistëve, në Italinë fqinje duket se gjërat janë krejtësisht ndryshe.

“Xhungla”… gjeti nga rrjetet sociale një restorant në Palermo të Siçilisë ku një larmi e madhe gigash kushton vetëm 15 euro! Por kjo nuk është e gjitha. Për 15 euro ju ofrojnë edhe një koktej falas. E gjithë kjo në një nga vendet më turistike në Itali.

Mendoni se sa para kushton saktësisht e njëjta pjatë, me pije, në një ishull grek? Definitivisht dyfish, trefish dhe vënë… ne varesi se sa…diva e luajne dyqanet.

Pra, pronarë restorantesh, hotelierë dhe pronarë dyqanesh, shikoni se si e dinë italianët turizmin. Dhe kjo është arsyeja pse, ashtu siç ecni, duke u ngarkuar me shuma të tepruara për turistët dhe më shumë, do t’i shihni dhe do të na shihni me dylbi…

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME