Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORETurneu i Taylor Swift thyen rekordin Guinnes

Turneu i Taylor Swift thyen rekordin Guinnes

Turneu i njohur Eras i Taylor Swift ka thyer zyrtarisht rekordin për turneun muzikor me fitimet më të larta të të gjitha kohërave, njoftoi Rekordet Botërore Guinness më 12 dhjetor.

Seria e koncerteve të fitueses së Grammy thuhet se është bërë e para që ka fituar më shumë se 1 miliardë dollarë të ardhura – konkretisht, ajo ka fituar 1.04 miliardë dollarë në vetëm nëntë muaj pas hapjes në mars 2023, vëren Guinness, duke cituar Pollstar. (Bloomberg gjithashtu kurorëzoi Swift personalisht miliarder në tetor.)

Përpara arritjes së Swift-it në moshën 33-vjeçare, Elton John, 76 vjeç, mbante rekordin për turneun me fitimet më të larta falë turneut i cili përfundoi në Suedi në korrik 2023 pas pesë vitesh, duke fituar 939 milionë dollarë.

Por artistja  nuk po grumbullon vetëm dollarë – Swift gjithashtu mori një nominim për Golden Globe më 11 dhjetor në kategorinë e Kinematografisë dhe Arritjeve në Box Office. (Ajo do të përballet me Barbie, Guardians of the Galaxy Vol. 3, John Wick: Chapter 4, Mission: Impossible – Dead Reckoning Pjesa 1, Oppenheimer, Spider-Man: Across the Spider-Verse dhe Filmi Super Mario Bros. gjatë shfaqjes së çmimeve më 7 janar në CBS.)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME