Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTTurp/ Ronaldo sulmon shokët, ata nuk shqetësohen për suksesin e United

Turp/ Ronaldo sulmon shokët, ata nuk shqetësohen për suksesin e United

Intervista që Cristiano Ronaldo i dha Piers Morgan pesë ditë më parë është ende një temë e nxehtë në botën e futbollit dhe çdo ditë diskutohen tema të ndryshme për të cilat portugezi i famshëm ka dhënë mendimin e tij.

Në një intervistë, Ronaldo theksoi se ndihet i tradhtuar në United, si nga lideri dhe trajneri i klubit, ashtu edhe nga shokët e skuadrës.

Ylli portugez ka treguar se ka mendim të mirë vetëm për tre bashkëlojtarë të tij, ndërsa për të tjerët nuk ka asgjë të mirë për të thënë, sidomos për më të rinjtë.

Unë respektoj vetëm tre shokë të skuadrës në United sepse ata kujdesen për suksesin. Diogo Dalot është i zgjuar, inteligjent dhe shumë profesionist edhe pse është i ri dhe nuk kam dyshim se do të qëndrojë për një kohë të gjatë në nivelin më të lartë. Mund të përmend gjithashtu Lisandro Martinez dhe Casemiro si të mirë”, tha Ronaldo.

Ndërkohë, Ronaldo theksoi se lojtarët e rinjë sot nuk respektojnë më të mëdhenjtë dhe kjo është kudo, jo vetëm te United.

Lojtarët e rinj nuk respektojnë ata më me përvojë dhe më të vjetër, por unë e kuptoj këtë deri diku sepse ata jetojnë në një epokë tjetër. Tani ata vijnë në disa gjëra shumë më lehtë, nuk shqetësohen fare, nuk shqetësohen vërtet. Ata bëjnë sikur dëgjojnë, por gjithçka bie në njërin vesh dhe ai doli në të dytin”, tha Ronaldo, i cili nuk e fsheh zhgënjimin e tij sepse kështu është.

“Është me të vërtetë një turp që lojtarët e rinj kanë shembullin më të mirë përpara tyre, por ata as që duan të përpiqen ta ndjekin atë”, tha Ronaldo dhe Morgan e pyeti nëse po mendonte për veten, ai ra dakord:

“Po, unë jam ai shembull. Çdo mëngjes jam i pari që mbërri në stërvitje dhe i fundit që largohem”, tha Ronaldo.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME