Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJI“Ultra” telefoni i ri i “iPhone”

“Ultra” telefoni i ri i “iPhone”

Apple mund të shtojë një iPhone më të shtrenjtë, të quajtur “Ultra”, sipas një raporti të Bloombergut.

Niveli i ri i iPhone do të vendoset mbi modelet Pro dhe Pro Max iPhone dhe mund të dalë së bashku me linjën e iPhone 16 në 2024, thuhet në raport.

Kompania ka përdorur tashmë emrin Ultra për të dalluar orën e saj inteligjente të modelit më të lartë, Apple Watch Ultra dhe versionin më të lartë të procesorit të saj M1. Raporti thotë se Apple ka diskutuar nga brenda shtimin e një modeli iPhone Ultra, por se si ky model do të ishte i ndryshëm nga modelet Pro dhe Pro Max iPhone përveç çmimit të tij – nuk dihet për momentin.

Sipas raportit, themeluesi Tim Cook ka thënë se beson se njerëzit do të paguajnë më shumë për një produkt më të mirë.

“Unë mendoj se njerëzit janë të gatshëm të shtrihen vërtet për të marrë më të mirën që mund të përballojnë në atë kategori”, ka thënë Cook sipas raportit.

Kompania pritet të lëshojë linjën e iPhone 15 këtë vjeshtë. Ndërsa nuk dihet shumë për formacionin e ri, ka zëra se çfarë mund të përfshihet në telefonat e rinj. Një thashetheme është se të gjithë iPhone-ët e rinj do të kenë porte USB-C për karikim. Bashkimi Evropian vendosi në vitin 2022 që USB-C do të jetë kablloja universale e karikimit për të gjithë telefonat duke filluar nga viti 2024.

Një tjetër thashetheme për iPhone 15 është se çmimet për të gjitha modelet e telefonëve të mençur do të rriten.

Aktualisht, çmimet në SHBA për modelet e iPhone 14 variojnë nga 829 dollarë në 1,599 dollarë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME