Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIVaji i misrit 500 lekë litri/ Braçe: Blini vaj ulliri

Vaji i misrit 500 lekë litri/ Braçe: Blini vaj ulliri

Deputeti socialist, Erion Braçe ka reaguar për abuzimin që tregtarët po bëjnë me çmimin e vajit të misrit.

Me anë të një videoje në Facebook, Braçe u bën thirrje qytetarëve që të blejnë vaj ulliri në vendin tonë në mënyrë që të kursejnë dhe të ushqehen shëndetshëm, pasi shitet 100-150 lekë më lirë se vaji i misrit.

Në vijim postimi i plotë i Braçes në Facebook: 

VAJI I LULEDIELLIT-I KONTROLLUAR PO SHKON NE 400 LEKE/LITER;
VAJI I MISRIT-I PAKONTROLLUAR
PO SHKON 500-550 LEKE/LITER.
NJEREZ BLINI VAJ ULLIRI ME NJE CMIM 400-450 LEKE/LITER.
Eshte prodhuar nga bujqit tane ne Divjake, Lushnje, Fier, Berat, Vlore, Breg, Dumre, Lezhe, thuajse ne kushte artizanale.
BLIJENI!
Eshte shume i ahendetshem per tu ushqyer po edhe per te kursyer!
Sa te blini vaj misri per 550 leke/liter,
BLINI VAJIN TONE TE ULLIRIT!
Ne fshat eshte dhe tani eshte me i lire!

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ferionbrace.alb%2Fvideos%2F1001688457375686%2F&show_text=0&width=267

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME