Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREVajza e Bruce Willis zbulon detaje rreth gjendjes së tij

Vajza e Bruce Willis zbulon detaje rreth gjendjes së tij

Vajza e madhe e Bruce Willis, Rumer Willis, ndau një përditësim mbi diagnozën e tij në premierën e filmit të saj të ri, “My Divorce Party”, në Beverly Hills.

“Ai është i mrekullueshëm. Po, po, po shkon mirë. Faleminderit shumë për pyetjen, “tha ajo për Fox News Digital të mërkurën.

Mendoj se për mua, përmes kësaj eksperience, ajo që ka qenë kaq e pabesueshme është se babai im është kaq i dashur dhe kjo ka qenë kaq e dukshme në transparencën me të cilën ne kemi ndarë,” vazhdoi ajo.

“Dhe unë mendoj se nëse ka ndonjë mënyrë që ndarja e përvojës sonë të sjellë shpresë – çfarëdo që del përpara si familje – kjo mund të ketë një efekt dhe të sjellë çdo lloj shprese, rehati për dikë tjetër që e përjeton atë, atëherë për mua, kjo është … gjithçka.”

Rumer dhe pjesa tjetër e familjesnjoftuan në vitin 2022 se Bruce, 69 vjeç, po tërhiqej nga aktrimi pasi u diagnostikua me afazi. Në shkurt 2023, ata do të vazhdonin të zbulonin se gjendja e tij u përkeqësua dhe se ai ishte diagnostikuar me demencë frontotemporale.

Rumer është një nga vajzat e Bruce me Demi Moore, 61 vjeç. Ish-ët ishin të martuar nga viti 1987 deri në 2000 dhe janë gjithashtu prindër të Scout, 32, dhe Tallulah, 30 vjeç. Bruce gjithashtu ndan vajzat Mabel, 11 dhe Evelyn, 9, me gruan e tij të dytë, Emma Heming Willis, 45 vjeç.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME