Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREVictoria Beckham zbulon sekretin që e mban në formë dhe është një...

Victoria Beckham zbulon sekretin që e mban në formë dhe është një pije

Pas fizikut të patëmetë të Victoria Beckham duket se fshihet uthulla e mollës. Ajo zbuloi se e nis çdo ditë me disa lugë uthull molle. Sipas Beckham, kjo pije e mrekullueshme e ndihmon atë të qëndrojë e dobët dhe në formë. Shkenca duket se e vërteton të drejtën e saj.

Studimet e fundit kanë ofruar disa prova për të mbështetur këtë teori; duke zbuluar se kur njerëzit mbipeshë merrnin një sasi të vogël uthull molle çdo ditë, pas tre muajsh humbën deri në 6 kg.

Shkencëtarët supozojnë se mund të ndikojë në metabolizmin, duke vepruar në enzimat e përfshira në tretje dhe duke rritur hormonet që lidhen me ngopjen.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME