Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVodhën televizorë, arrestohen dy hajdutët

Vodhën televizorë, arrestohen dy hajdutët

Divjakë – Pas kallëzimit për vjedhjen e 2 televizorëve në një banesë, Policia identifikon 2 autorët.

Vihet në pranga njëri prej tyre, shtetasi D. C., 22 vjeç, dhe procedohet penalisht tjetri, 16 vjeç.

Vihet në pranga edhe shtetasi S. Gj., 25 vjeç, pasi ka blerë 2 televizorët, duke patur dijeni që ishin të vjedhur.

2 televizorët e vjedhur u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME