Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVrasja e policit të Kosovës, homazhe edhe në Tiranë

Vrasja e policit të Kosovës, homazhe edhe në Tiranë

Edhe në Tiranë janë mbajtur homazhe në nder të efektivit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra një ditë më parë në veri të vendit nga grupe terroriste serbe.

Siç shihet edhe nga pamjet, qytetarë e aktivistë të shoqërisë civile të mbuluar me flamujt e Shqipërisë, Kosovës dhe UÇK-së janë bërë bashkë në sheshin “Nënë Tereza”, ku kanë ndezur qirinjë e kanë vendosur lule, në kujtim të polici të rënë në detyrë. Homazhe të tilla të ngjashme janë mbajtur edhe në Shkup e Prishtinë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME