Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËYuri Kim: Mundësoni sa më shpejt votën e diasporës

Yuri Kim: Mundësoni sa më shpejt votën e diasporës

Pasi takoi ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Vincenzo Del Monaco, Yuri Kim reagoi në Twitter duke thënë se SHBA inkurajon Shqipërinë që të mundësojë votën e diasporës sa më shpejt të jetë e mundur, siç e kërkon Kushtetuta.

Diplomatja amerikane me anë të një postimi në Twitter, shkruan se gjatë takimit u diskutua mbi zgjedhjet në vend, reformën në drejtësi dhe luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore.

Postimi i Yuri Kim në Twitter: 

Takova sot ambasadorin e OSBE-së, Vincenzo Del Monaco për të diskutuar angazhimin tonë të përbashkët për të mbështetur zgjedhjet e lira dhe të ndershme, reformën në drejtësi dhe luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore. Ne inkurajojmë Shqipërinë që të mundësojë votën e diasporës sa më shpejt që të jetë e mundur, siç e kërkon Kushtetuta. SHBA është e kënaqur të mbështesë përpjekjet e prezencës së OSBE-së në Tiranë për të forcuar institucionet dhe proceset gjyqësore, duke përfshirë zhvillimin e programit të ri të masterit në kriminologji.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME