Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSkandali i radhës/ E moshuara mbledh kanaçe, rezulton përfituese e miliona eurove

Skandali i radhës/ E moshuara mbledh kanaçe, rezulton përfituese e miliona eurove

Pas të moshuarve Rruzhdije dhe Shkëlqim Meta por edhe bashkëmoshtarëve të tyre Thanas Çani dhe Haxhire Gurakuqi që e gjetën veten të përfshirë në aferën e inceneratorëve pa asnjë dijeni e asnjë kontribut.

Një tjetër person ka dalë sot për të sqaruar mpleksjen e emrit të saj në skandalin e evazionit fiskal, ku u përfshinë 24 kompani. Merita Hajdari është paraqitur  sot para dyerve të SPAK pasi emri i saj u lakua si një nga përftueset e miliona eurove nga afera e inceneratorëve. Hajdari thotë se firma e saj është falsifikuar dhe se ajo nuk di asgjë për këtë çështje. Ajo shton gjithashtu se jetesën e siguron duke mbledhur kanaçe në koshat e mbeturinave.

Hajdari është vetëm një prej disa emrave që figurojnë përftues nga afera e inceneratorëve, mes të cilëve ka azilantë, mbledhës kanaçesh dhe çobanë bagëtish.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME