Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZënka/ Plas arma në Fier, polici plagos qytetarin.

Zënka/ Plas arma në Fier, polici plagos qytetarin.

Fier – Një zënkë mes një uniforme blu dhe një qytetari, zënkë e çastit ka përfunduar me plagosje të një shtetasi. Burimet paraprake thonë se qytetari është plagosur nga një uniformë blu e komisariatit policisë së Fierit.

Për të plagosurin thuhet se është djali i një uniforme blu nga Levani ndlrsa uniforma blu që ka qëlluar dhe e ka plagosur është ShJ.

Në qëndër të qytetit po planifikohej koncert nga ansambli i shtetit me rastin e nderrimit të viteve, dhe rrugët ishin bllokiar qarkullimi, ku mendohet se ka qene dhe shkaku i zenkens


I plagosuri eshte derguar ne soital e po merr ndihmen mjekesore

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 19:20, në vendin e quajtur “Ish globi”, në qendër të qytetit të planizuar me shërbim, shërbimet e Policisë kishin bllokuar një segment rrugor për zhvillimin e një koncerti.

Shtetasi D. B, 26 vjeç duke drejtuar një automjet tip “Volkswagen” është afruar te punonjësit e Policisë dhe ka tentuar të futet në rrugën e bllokuar.

Punonjësit e Policisë nuk e kanë lejuar të futet brenda perimetrit të sigurisë dhe në atë momentet shtetasi D. B., ka dalë nga automjeti dhe ka qëlluar me grushte në fytyrë duke i shkaktuar dëmtime të rënda në fytyrë dhe në gojë.

Inspektor Sh. J., në kushtet e vetëmbrojtjes ka qëlluar me armën e shërbimit duke e plagosur në këmbë shtetasin D. B.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit kanë ndërhyrë shërbimet e Policisë të cilët kanë dërguar menjëherë për në spital për ndihmë mjekësore shtetasin D. B., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë është shoqëruar në spital për ndihmë mjeksore dhe punonjësi i Policisë, shtetasi Sh. J. dhe pas marrjes së ndihmës mjekësore është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

Në përfundim të veprimeve hetimore, AMP do të japi informacion të zgjeruar në lidhje me këtë ngjarje.

Të gjitha veprimet po kryhen nga Agjensia e Mbikëqyrjes Policore në drejtimin e Prokurorisë për shmangur konfliktin e interesit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME